Wysyłanie oferty handlowej mailem

Pobierz

Spamowanie już jest zakazane.Koniec z wysyłaniem zapytań o wyrażenie zgody oraz z pojęciem "mail pozyskany ze źródeł ogólnodostępnych".. To wszystko zgodnie z prawem.. Oferta korzystania z usługi niezalerznie od tego czy jest ona (usługa) płatna czy nie.. Słowne zapewnienia odbiorcy, że zgodził się na Twój mailing, mogą być tutaj niepraktyczne (Wyobrażasz sobie, że w razie kontroli powołujesz na świadków tysiące osób z .Wysyłanie ofert handlowych pocztą tradycyjną (kierowanych do osób fizycznych) jest dozwolone pod warunkiem spełnienia dwóch istotnych obowiązków.. Finalnie chodzi o to, żebyś był w stanie wykazać, że dana osoba naprawdę zgodziła się na to, żebyś wysyłał do niej maile z ofertą, a jednocześnie Ty spełniłeś wszystkie obowiązki prawne.. Generalnie jeżeli chcemy coś zaoferować to musimy uzskać zgodę na przesłanie informacji handlowych.Temat: wysyłanie oferty handlowej mailem Z dniem 21 stycznia 2013 r. na mocy nowelizacji ustawy Prawo Telekomunikacyjne, która wprowadziła zmiany w art. 10 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, wysyłanie ofert na adresy firm, stało się zgodne z prawem.Zgodnie z nowelizacją Prawa telekomunikacyjnego, wysyłanie emaila z prośbą o wyrażenie zgody na przesłanie informacji handlowej jest niezgodne z przepisami.. Przesyłanie e-mailem niezamówionej informacji handlowej jest wykroczeniem, stanowi też czyn nieuczciwej konkurencji..

Tytuł oferty handlowej.

oferty współpracy które wysyłasz przynoszą zamówienia, spotkania lub odbiorcy oddzwaniają do Ciebie ALBO.Wysłanie maila na publicznie dostępny adres email przedsiębiorczy z ofertą dla jego firmy nie musi być niezamówioną informacją handlową, ponieważ piszemy do firmy, a nie do osoby (za wyłączeniem sytuacji, w których przedsiębiorca jako osoba prywatna, będzie potencjalnym klientem wysyłającego ofertę).Od 21 stycznia 2013 r. można już wysyłać mailem oferty handlowe na adresy e-mail typu: , , czy , czyli wszystkie, które nie zawierają imienia lub imienia i nazwiska w adresie.. Jeśli tak jest, to niestety konieczne jest uzyskanie zgody na przesłanie oferty.Temat: wysyłanie oferty handlowej mailem.. Adam Danieluk: Z tego jak ja to rozumiem, jeśli założymy ofertę handlową, nawet nie zamówioną to nie może być ona traktowana jako informacja handlowa.. Pomogę Panu zaoszczędzić mnóstwo czasu.Firma prosi o zgodę na przesłanie oferty pocztą elektroniczną.. Nie może to być adres mailowy tupu bo to już identyfikuje osobę fizyczną, a i często pod adresem kryje się osoba fizyczna używająca firmowego adresu do celów prywatnych.Wysyłaj e-maile z ofertą tylko za zgodą odbiorcy.. Przechodząc po kolei od punktu do punktu, błyskawicznie dostosujesz wzór do swoich potrzeb oraz znajdziesz mnóstwo inspiracji do tworzenia własnych ofert..

Zgoda na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

Uwaga!W mojej ocenie wysłanie oferty handlowej do firmy bez uzyskania uprzedniej zgody jest zgodne z prawem, pod warunkiem, że mamy pewność co do adresata.. Dlatego zgodnie z prawem odbiorca musi wyrazić zgodę na otrzymanie takiej wiadomości, w szczególności udostępnić w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny (jest to tzw. zasada opt-in).W związku z tym, że duża liczba wiadomości e-mail, które w tytule ma "zapytanie o zgodę na przesłanie oferty handlowej XYZ" ląduje w koszu, większość przedsiębiorców zaczęło obchodzić zakaz, dopuszczając się nieuczciwych praktyk.Jak legalnie wysłać ofertę mailem?. Podanie informacji, że oferowana usługa jest bezpłatna jest już informacja handlową.. Stosowne informacje zostaną przesłane dopiero wtedy, gdy odbiorca odpowie na wiadomość, wyrażając zgodę.W emailu musisz podać swoje dane: imie, nazwisko, adres, NIP, REGON możesz podać PESEL.. 1 usde "zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej" (tzw. zakaz spamu).Zaproszenie e-mailem dziennikarza to nie spam ..

Skuteczne oferty handlowe zawsze układają się w pewien schemat.

Od razu adres taki skasuj.. Reklama wysyłana e-mailem jest nie tylko jedną z najtańszych, ale .Zakaz wysyłania niezamówionej informacji handlowej dotyczy obecnie tylko korespondencji kierowanej do osób fizycznych.. Pierwszy dopuszcza takie działanie.. - za pośrednictwem listu wysłanego przez operatora pocztowego.. wysyłasz oferty automatem (masowe mailingi) i skuteczność na poziomie 0,5% jest dla Ciebie wystarczająca LUB.. Drugi obowiązek odnosi się do poinformowania odbiorcy oferty handlowej o szczegółach dotyczących przetwarzania danych.Wedle definicji oferta lub komunikat promocyjny wysyłany na adres e-mailowy innego przedsiębiorcy stanowi informację handlową.. W takim przypadku trzeba więc ocenić, czy informacja jest zwykłym komunikatem i czy jest skierowana do właściwej osoby.Wysyłanie ofert handlowych w 2016 r. Witam.. prośby o zgodę na przesyłanie korespondencji handlowej, zawierające dane kontaktowe firmy, występującej do nas z takowym zapytaniem oraz opis swojej działalności, z definicji są spamem.Są dwa poglądy w zakresie dopuszczalności wysyłania wiadomości z zapytaniem o zgodę na przesłanie oferty: liberalny, restrykcyjny.. W przeciwnym wypadku samo zapytanie o zgodę stanie się niezamówioną informacją handlową..

... gdy konstrukcja komunikatu ma elementy oferty handlowej.

- podczas wizyty w firmie czy u osoby.. Podsumowanie Wysyłanie informacji handlowej w sposób zgodny z przepisami wymaga weryfikacji, czy będzie ona kierowana do oznaczonej osoby fizycznej.Zgodnie z art. 10 ust.. Artykuł, na który się powołujesz, mówi o tym kiedy oferta handlowa jest ofertą, a kiedy zaproszeniem do zawarcia umowy.Zgoda na e-mail marketing musi spełniać określone warunki i przede wszystkim musi być "rozliczalna".. Opiera się on na stwierdzeniu, że zapytanie o zgodę nie jest jeszcze informacją handlową, ani przekazem marketingowym.. WZÓR.. Tytuł Zapytanie o wysłanie oferty handlowej mailemTak, wysyłanie oferty handlowej mailem jest dozwolone, ale od 25 grudnia 2014 roku wcześniej trzeba uzyskać na to zgodę i to inną drogą niż telefonicznie czy komputerowo np. - podczas osobistej rozmowy.. Coraz .. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi od takiego adresu, nie możesz wysyłać oferty handlowej na taki adres.. Mniejsza z tym, gdzie go umieścimy - czy w uśude, czy w uznk, czy jak to się chce obecnie w Prawie telekomunikacyjnym.Powinny być one bardzo ogólne bez precyzowania, czego dokładnie dotyczyć będzie przyszła oferta.. Dopuszczalne jest przesyłanie ofert bez wcześniejszego zapytania o zgodę na adresy firmowe, należy jednak zachować przy tym ostrożność.Temat: wysyłanie oferty handlowej mailem Ja rozumiem, propozycję współpracy w ten sposób, że składasz ofertę taką, ze proponujesz jakiejś firmie w zamian za prowizję sprzedaż Twoich produktów lub usług, i takie propozycje ja zawsze poważnie rozważam.Prośba o zgodę na przesłanie oferty pocztą elektroniczną - biznes.interia.pl - Przesyłanie e-mailem niezamówionej informacji handlowej jest wykroczeniem, stanowi też czyn nieuczciwej .Już teraz nie będziesz miał problemów z wysyłanie ofert handlowych i czekaniu na odpowiedź czy zgadzają się na przesłanie oferty czy tez nie.. Jest wyjątkiem kiedy pierwszego email wyślę z .Schemat oferty handlowej.. Nie możesz podawać linku do swojej strony, bo już wtedy pośrednio jest chęć efektu handlowego.. Wysyłanie niezamówionych informacji handlowych do osób prawnych (firm, instytucji) także stało się nielegalne.. Thread starter Henry0077; .. Wiadomości dot.. Wiem, że temat przewijał się tutaj już 1000 razy, ale chciałbym sprecyzować informacje które wyszukałem na forum..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt